شرکت: 5-02122908092 / خط مستقیم دکتر مخدومی: 09126993550 info@makhdoumigroup.com تهران › بلوارمیرداماد › مرکز تخصصی روانشناسی و مشاوره مخدومی

باید مادر، همسر، پدر، خواهر برادر و فرزند خوبی برای کارگران باشیم

🔺ما به عنوان همسران و والدین و فرزندان آن‌ها چقدر این قشر را درک می‌کنیم؟ چقدر نیازهای آن‌ها را می‌شناسیم؟ و چقدر آن‌ها را حمایت عاطفی می‌کنیم؟ با رعایت چند نکته می‌توانیم بهتر در کنار آن‌ها باشیم:

🔺به عنوان یک همسر نقش بسیار بسیار مهمی در سلامت روان یک کارگر دارید. او همه زحمت و تلاشش به عنوان یک مرد برای فراهم کردن رفاه و احساس خوشبختی در خانواده‌اش است و اگر نتواند آن را به دست بیاورد درگیر احساس پوچی می‌شود. نگذارید این اتفاق بیفتد. اجازه دهید با وجود تمام سختی‌ها و دشواری‌های زندگی بداند شما از داشتنش احساس خوشبختی می‌کنید و تمام بار خوشبختی زندگی روی دوش او نیست.

🔺او را تنها نگذارید، این زندگی مشترک شماست، اگر گاهی کم و کسری وجود دارد تنها او به خاطر مرد بودن و مسدول بودنش مقصر نیست. اجازه بدهید در مشکلات شما هم کنار خودش ببنید. تبدیل به آدمی نشوید که او مجبور است رضایتتان را جلب کند تبدیل به آدم‌هایی بشوید که هر دو میخواهید در زندگی به کمک هم رضایت داشته باشید.

🔺به او ارزش بدهید. عزت نفس کارگران در گرو خانواده و عزیزان آن‌هاست. باید دائم به او یادآوری کنید چقدر وجودش در خانه با ارزش است و قدر زحمات و از خود گذشتگی هایش را می‌دانید.
آن‌ها به عشق نیاز دارند. عشق‌های ساده و کوچک زیادی هست که می‌توانید با آن‌ها خستگی‌شان را در کنید. مثلا لای نهارشان گل یا یک یادداشت بگذارید. یا گاهی سر کار که هستند برایشان پیام بفرستید که جایشان در خانه خالی است یا … . همین چند کار ساده کوچک وسط سختی کارشان حالشان را خیلی بهتر می‌کند.

✔️در نهایت ما نیز کنار شماییم و دست تک تک کارگران زحمت کش و شریف میهنمان را می‌بوسیم.

دسته بندی ها

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره مخدومی می باشد.