شرکت: 5-02122908092 / خط مستقیم دکتر مخدومی: 09126993550 info@makhdoumigroup.com تهران › بلوارمیرداماد › مرکز تخصصی روانشناسی و مشاوره مخدومی

خوب شکست بخورید!

🔺شکست خوردن هم مثل هرچیز دیگری در این دنیا به مهارت نیاز دارد! نمی‌‌خواهیم شعار بدهیم شکست پل موفقیت است، لزوما چنین نیست و بعضی شکست‌ها بهای سنگینی دارند اما اگر بلد باشید چطور شکست بخورید و چطور آن را مدیریت کنید آن وقت است که می‌توانید ادعا کنید شکست پل پیروزی است.

🔺قبل از هرچیز شما باید یاد بگیرید به وجود شکست اعتقاد داشته باشید. ما همیشه شعار می‌دهیم باید خوشبین بود بله باید بود ولی چند درصد؟ ۱۰۰ درصد خوشبینی ویژگی خوبی نیست. خوشبینی وقتی کمک کننده است که واقع‌بینانه باشد. شما باید درصد احتمال شکست و پیروزی‌تان را در هر کاری با توجه به شرایط و امکانات خودتان در نظر بگیرید! از خوشبینی نیرو و از واقعیت شکست این موضوع را متوجه شوید که نقص‌هایی دارید و باید حواستان به آن‌ها باشد.

🔺برای شکست آماده باشید. حتما دو برنامه برای آینده داشته باشید! یکی برای وقتی شکست می‌خورید و بعدی برای پیروزی. حتی برنامه شکست مهم تر است چون وقت پیروزی به اندازه کافی انرژی دارید اما در زمان شکست اگر برایش نداشته باشید مدت‌ها طول می‌کشد خودتان را جمع و جور کنید.

🔺حواستان به اطرافیان باشد. وقتی نزدیک پیروزی هستیم یا داریم کار مهمی انجام می‌دهیم دلمان می‌خواهد درباره‌اش با همه صحبت کنیم، با آب و تاب از آینده و کارهایی که می‌خواهیم بکنیم. این موضوع اگر موفق شوید خوب است اما اگر شکست بخورید به شما ضربه می‌زند! لازم نیست همه اطرافیانتان بدانند شما چه می‌کنید و مجبور باشید بعد از آن به تک تکشان جواب پس دهید.

🔺برای افسردگی بعد از شکت برنامه داشته باشید! اشکالی ندارد ناراحت باشید و گریه کنید. اما برای این سوگ زمان تعیین کنید. مثلا بگویید من ۵ روز می‌خواهم ناراحت باشم! در این ۵ روز هرچقدر بلدید ناراحتی کنید! گریه، غصه غم… فقط ۵ روز وقت دارید و بعدش دوباره همه چیز عادی می‌شود. به این قرارتان پایبند باشد.

دسته بندی ها

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره مخدومی می باشد.