شرکت: 5-02122908092 / خط مستقیم دکتر مخدومی: 09126993550 / info@makhdoumigroup.com تهران › بلوارمیرداماد › مرکز تخصصی روانشناسی و مشاوره مخدومی از 9 صبح تا 24 شب

ورزش برای لاغری به شرطی جواب می‌دهد که مال خودتان باشد!

🔺این روزها ما برای لاغر شدن به هر روشی متوسل می‌شویم و ورزش هم مانند غذاهای خوشمزه‌ای که خودمان را از آن‌ها محروم کردیم بیشتر از اینکه روحیه ما را بالا ببرد سخت و طاقت فرسا شده و آن را مانند یک وظیفه انجام می‌دهیم. حتما در باشگاه افرادی را دیده‌اید که مدت‌هاست با ورزش سنگین سعی دارند خودشان را لاغر کنند اما موفق نمی‌شوند! به خصوص خانمها این صحنه را در کلاس‌های چربی سوزی زیاد مشاهده کرده‌اند. اما چرا؟ به چند نکته درباره رابطه مغز و ورزش توجه کنید:

🔺ذهن ما یک سیستم ایمنی مخصوص به خودش را دارد و وظیفه‌اش این است شما را از هرچه برایتان آزاردهنده، اضطراب برانگیز و ناخوشایند است محافظت کند. اگر شما از ورزشی که می‌کنید لذت نمی‌برید و حتی از آن خسته می‌شوید و آن را به زور برای لاغری انجام می‌دهید سیستم ایمنی ذهنتان دست به کار می‌شود که شما را از شر آن خلاص کند و هزار و یک بهانه می‌چیند که شما آن را ترک کنید، بنابراین روز به روز از ورزش خسته‌تر می‌شوید و ممکن است رهایش کنید. بنابراین به جای ورزش‌های رنگارنگی که این روزها در باشگاه مد است و همه به شما پیشنهاد می‌کنند برای لاغری انتخابشان کنید، ورزشی را انتخاب کنید که برایتان لذت بخش است حتی اگر سبک باشد! با این روند لاغری‌تان تضمین شده‌تر از زوش قبل است.

🔺از نظر تکاملی بدن ما با لاغری میانه خوبی ندارد، زیرا لاغری برای او همیشه همراه قحطی و سختی و بیماری بوده است بنابراین اگر ببیند بر خلاف روند طبیعی بدن، بدن شما یکباره شروع به لاغری و چربی سوزی کرده است با ذخیره چربی آن را جبران می‌کند! به همین خاطر است که وقتی ما یکباره سراغ ورزش سنگین می‌رویم و لاغر می‌شویم بعد از مدتی وزن از دست رفته‌مان بر می‌گردد (رژیم هم همین اتفاق برایش میفتد). بنابراین ورزش‌های سنگین یک ماهه که بعد رهایش می‌کنید نتیجه دلخواه را برای شما ندارد، آهسته و پیوسته پیش روید.

🔺حتما در برنامه‌تان یک پیاده‌روی سبک داشته باشید، تحقیقات نشان داده بین تمام ورزش‌ها پیاده روی و دوندگی سبک در مغزتان اندورفین بیشتری تولید می‌کنند و همین باعث بالا بردن میل و اراده شما برای انجام ورزش و پیاده‌روی دوباره است و در کنارش چون روحیه‌تان را بهتر می‌کند سیستم ایمنی ذهنی هم به یاریتان می‌شتابد و انگیزه بیشتری به شما می‌دهد. پس از امروز توصیه دیگران برای ورزش‌های لاغر کننده و سنگین را کنار بگذارید و ورزش مورد علاقه خودتان را پیدا کنید.

پایان

دسته بندی ها

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره مخدومی می باشد.