هیجانات منفی برای ما مفید است

این آگاهی توانایی ست تا فرد تصویر واضح و شفافی از عقاید، احساسات و انگیزه های خود داشته باشد.

این آگاهی چه نقشی در موفقیت انسان دارد؟

انگیزه چیست؟ آیا آن را به ارث می‌بریم؟

روح تو، ناخودآگاه تو، و گذشته ی تو، همه حاصل احساساتی ست که تا به امروز داشته ای و ساخته ای. وقتی که همه ی قسمت های خودت را دوباره در کنار هم قرار دادی خواهی فهمید که هستی!

چطور می‌توانیم خواب‌هایی که می‌بینیم را کنترل کنیم؟

بسیاری از دوستیها، روابط خانوادگی، کاری و … تحت تاثیر عدم توانایی فرد در کنترل عصبانیت و بروز بی احترامی ناخواسته، به سمت ویرانی کشیده میشوند. هیچکس فردی که در اکثر اوقات عصبانی است را دوست ندارد و به عنوان همنشین خود انتخاب نخواهد کرد. اما راهکارهایی برای کنترل عصبانیت وجود دارد تا با استفاده از این تکنیکها، بتوانید از این احساس به شیوه درست استفاده کنید.

ارتباط حرکات چهره و شادی

به وسیله رفتار، حرکات و حالتی که به خود می گیرید خلق شما تغییر میکند و تاثیر مستقیمی بر اطرافیان شما می گذارد.
پس لبخند بزنید و حتی ادای لبخند زدن را درآورید تا بر روی یکدیگر تاثیر مثبتی داشته باشیم.

راه های افزایش اعتماد به نفس

دانشمندان بر این باورند که عصر حاضر ما عصر ارتباطات و اطلاعات است و هر انسانی برای رسیدن به موفقیت و آرامش نیاز به ارتباطات قوی دارد.

اما داشتن چنین روابطی نیاز به اعتماد به نفس بسیار بالایی دارد.

برخورد ما با همسرمان در هنگام مشاجره چگونه باید باشد؟

همیشه بین همسران دعوا رخ می‌دهد، بحث و دعوا زن و شوهر با یکدیگر بسیار عادی است زیرا آنها دو انسان با طرز فکرهای متفاوت هستند که در مواردی با هم اختلاف نظر دارند. اما برخی از زن و شوهرها در هنگام بحث با هم کارهای اشتباهی را انجام می دهند که به تثبیت و طولانی تر شدن ناراحتی بسیار کمک می کند.

استراحت مغز

در هنگام بروز مشکلات هم حق زندگی داریم و مغز انسان همانند جسم او نیاز به استرحت و رسیدگی دارد.

استراحت دادن به مغز از جمله مهارت هایی است که هر فرد باید در زنگی خودش آن را بیاموزد و انجام دهد.

مقابله با کاهش توانایی حافظه

هفت ترفند روانشناسی که باید بدانیم و حتما انجامش دهیم.

احساساتمان را بشناسیم

هر انسانی در وجود خود احساس خشم، غم، حسرت و ترس را دارد و وجود این احساسات در زندگی و برای بقای هر انسانی لازم و ضروری است.

نکته اینجاست که آیا ما باید این احساسات منفی را بروز دهیم یا خیر؟

برای بهتر برگذار شدن مراسم عروسی خود باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

مراسم ازدواج و عروسی یکی از مهم ترین مراسم های زندگی هر شخص است که حتی با وجود گذشت سالیان آن مراسم در خاطره و ذهن آن شخص ماندگار می ماند.

حال چه نکاتی را باید رعایت کنیم که این مراسم به بهترین شکل ممکن در ذهن ما نقش ببندد؟

راه های از بین بردن ترس کودکان

وجود ترس در کودکان امری بسیار طبیعی ست اما ماندگاری این ترس ها مشکل ساز است. باید بدانیم چگونه می توان این ترس ها را در کودک دلبند خود از بین ببریم تا کودک شاد و شجاع تری داشته باشیم.

 

قوانین طلایی موفقیت آنتونی رابینز

آنتونی رابینز (Anthony Robbins) یکی از ماندگار ترین و معروف ترین نویسندگان موفقیت، سخنرانان و مربیان جهان است که تا سن ۲۳ سالگی هیچ موفقیتی نداشته و در فقر و با ۱۲۰ کیلو اضافه وزن زندگی می کرده است. تونی رابینز پس از این که تصمیم گرفت به رویاهای بزرگ خود دست پیدا کند، با روش‌های روانشناسی و ورزش، توانست در ظرف مدت ۲ ماه، بخش قابل توجهی از اضافه وزن خود را کاهش بدهد و همین موضوع باعث شد که توجه بیشتری به موضوعات موفقیت بکند. او در حال حاضر یکی از بزرگترین مربیان ارتش در جهان است.

.

مقابله با استرس

اضطراب یک علامت هشدار دهنده است که خبر از خطری قریب الوقوع می دهد و شخصی را برای مقابله آماده می سازد. همه انسان ها اضطراب را تجربه می کنند و اگر در حد اعتدال باشد، نه تنها مضر نیست، بلکه به عنوان پاسخی سازش یافته تلقی می شود و باعث می گردد انسان، همواره خود را برای مقابله با خطرات ناگهانی و تهدید کننده آماده سازد.

حال اگر استرس از حد طبیعی خود خارج شود چاره چیست؟

انیمیشن سگ سیاه

این انیمیشن در سازمان ملل جهت آشنایی بیشتر افراد با بیماری افسردگی تهیه شده است.

افسردگی هم مثل بسیاری از بیماری های دیگر قابل درمان است، کافیست آن را بشناسیم و اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشیم.

مهارت "نه" گفتن!

نه گفتن نشانه خود خواهی نیست! ما هیچوقت نمیتونیم تمام انسان های اطراف خودمونو راضی نگه داریم و از پس تمام کارهایی که ازمون خواستن بربیام.

پس باید یاد بگیریم قاطعانه و محکم بگیم "نه"

 

چه چیزی تو رو متوقف کرده؟

در زندگی ما پیش آمده است که برای رسیدن به اهداف و رویاهایمان مانعی وجود داشته باشد. اولین قدم برای حل مسائل و رفع مشکلات شناخت این مانع است.

.

فرسودگی شغلی

انتخاب شغل یکی از مهمترین انتخاب های زندگی است چرا که ما بیشترین زمان خود را در محل کار سپری می کنیم و همین امر باعث می شود که ما دچار فرسودگی شغلی شویم که دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.

راه حل های لازم چیست؟

 

پیشگیری از کودک آزاری جنسی

سوء استفاده جنسی از کودک با سوء استفاده جنسی از بزرگسال متفاوت است. بخصوص اینکه، کودکان به ندرت بلافاصله بعد از این اتفاق، آن را فاش می کنند. بعلاوه، افشاگری، بیشتر از اینکه یک نمایش تک پرده ای باشد، فرآیندی است که اغلب به دنبال شکایت فیزیکی یا تغییر رفتار آغاز می شود.

برای پیشگیری از این اتفاق باید کودکانمان را آموزش دهیم که این مستلزم بالا بردن آگاهی و اطلاعات والدین است.

کمال گرایی

داشتن حس کمال گرایی بسیار خوب است و می تواند به پیشرفت ما کمک بسیاری کند اما چگونه می توانیم احساس کمال گرایی را در خودمان کنترل و با توجه به شرایط حال حاضر برای پیشبرد اهدافمان برنامه ریزی کنیم؟

 

خشم

احساس خشم در انسان یک احساس کاملا طبیعی و غریزی است و وجود آن لازم است. مهم این است که در هنگام بروز این احساس باید چه نکاتی را رعایت کنیم تا به خودمان ودیگران کمتر آسیب بزنیم.

ارزش انسان

نصیحت یک استاد به دانشجو هایش برای فهم ارزشمندی خود

 

فرمان سیری و گرسنگی مغز

آشنایی با نحوه عملکرد مغز برای احساس گرسنگی و سیری که به ما منتقل می کند باعث می شود که بتوانیم کمک بیشتری به سلامت خود کنیم و بسیاری از عادت های منفی خود در زمینه غذا خوردن را ترک کنیم.

اجازه ندهید دیگران به شما بگویند چه کاری را می توانید انجام دهید!

در زبان چینی بحران به معنی "خطر" است ولی به معنی "فرصت" هم می باشد.

این دیدگاه شماست که زندگی و آینده ی شما را می سازد.

 

 

زمان

زمان با ارزش ترین دارایی انسان است که باید از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کند. بهترین روش برای مدیریت زمان برنامه ریزی برای کارها و اهداف است که باید ۴ لیست از آن ها تهیه کرد.

در این ویدیو به این ۴ لیست اشاره می کنیم.

چگونه خطاهای ذهنی را کنار گذاشته و تصمیمات بهتری بگیریم؟

الگوهای ذهن ما حاصل ورودی هایی است که از اطراف مثل خانواده، جامعه و دوستانمان می گیریم. آیا همیشه این الگو ها درست است؟! تصمیمات مهم زندگی ما بر اساس همین الگوها گرفته می شود که تاثیر مستقیم و بسیار زیادی بر زندگی ما دارد. چگونه می توانیم این الگو های خطا را از بین ببریم؟

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره مخدومی می باشد.