کلینیک مشاوره و ازدواج

این کلینیک به طور تخصصی با برگزاری جلسات فردی، گروهی، زوجین، کارگاه ها و کلاس های گروهی با کادری مجرب، اقداماتی تخصصی و حرفه ای را در راستای تقویت مهارت های زندگی، افزایش آگاهی زوجین برای ازدواج، بهبود روابط خانواده، درک و تربیت صحیحدنیای کودک و... را انجام داده که در جهت ارتقا سطح سلامت خانواده و جامعه برای یک زندگی پایدار و رضایت بخش، عمل می کند.

خدمات قبل از ازدواج

در این مرکز خدمات مشاوره ای قبل از ازدواج ارائه می شود که با بررسی تیپ شخصیتی افراد و روابط بین نسلی و خانوادگیو الگو های قوی ذهنی افراد نسبت به جایگاه زن و مرد و انجام تست های مربوط به شخصیت و هوش می تواند زوجین مناسب را مورد تایید قرار دهد، و همچنین با ایجاد مهارت های ارتباطی و زناشویی، مشکلات بعد از ازدواج را به حداقل برساند.

خدمات بعد از ازدواج

مشاوره بعد از ازدواج با آموزش مهارت های زندگی و مهارت های زناشویی می تواند تعاملات زوجین را بهبود ببخشد و شیوه حل مسئله به صورت مشترک را برای آن ها به صورت آگاهانه قابل کنترل نماید. در ضمن در صورت بروز مشکلات بین زوجین با بررسی و آسیب شناسی علل ناسازگاری ها و اختلافات، آن ها را به صورت ریشه ای مشخص کند و با همکاری زوجین به حل آن ها کمک کند. یکی از مشکلاتی که بعد از ازدواج صورت میگیرد در زمینه مشکلات و مسائل روابط جنسی می باشد که با حضور متخصصین و کادر مجرب مجموعه، از جمله سکس تراپیست، روان پزشک و روان درمانگر قابل بررسی و آسیب شناسی است که با کمک زوجین برطرف می شود. در این زمینه از جلسات فردی تا کارگاه های آموزشی گروهی، برای بالا بردن سطح آگاهی زوجین استفاده می شود که در نهایت به بالا بردن کیفیت رابطه زوجین منتهی می شود. یکی دیگر از مشکلات زوجین خیانت در روابط می باشد که با حضور تیم متخصص از جمله روان پزشک، مشاور خانواده و درمانگر موضوع کاملا آسیب شناسی شده و پروتکل های درمانی متخص به آن برای مراجعین استفاده می شود که در نهایت به ارتقا تعامل زوجین و رضایت هر دو نفر منجر می شود. سعی بر این است که فرد آسیب دیده در ارتباط، وضعیت مناسب روحی را بدست بیاورد. یکی دیگر از مشکلات زوجی، مشکل اختلالات شخصیت می باشد، که با تیم مجرب مجموعه از جمله روان پزشک و روان شناس بالینی به بررسی و ریشه یابی آن پرداخنه می شود و با بالا بردن سطح آگاهی زوجین به بهبود روابط کمک بسیاری می کند.

از دیگر خدمات مجموعه کمک به تعیین شیوه فرزند پروری می باشد که خود این مساله می تواند چالش های زیادی بین پدر و مادر ایجاد کند که با تمرکز بر شیوه های نوین فرزند پروری به مراجعین کمک می شود تا بهترین شیوه و تعامل با فرزندان خود را پیدا کنند و سطح عملکرد خانواده را بالا ببرند.

مشاوره بعد از طلاق

  • کمک به ایجاد تعامل مناسب بین زوج هایی که رابطه ی آن ها به طلاق منتهی شده
  • از بین بردن خشم ها و ناکامی ها در هر دو طرف
  • بهبود آسیب های وارده به زوجین و خانواده ها
  • بهبود ارتباط بین والدین طلاق گرفته و فرزندان
  • کمک به ایجاد رابطه موثر برای فرزندان با والدین
  • کمک به تصمیم گیری در مورد حضانت فرزندان و شرایط بهتر و آسیب کمتر افراد خانواده
  • کمک به ایجاد استقلال بیشتر و توانمندی زن و مرد بعد از طلاق
  • ارائه راهکارهای کاربردی و سودمند برای ایجاد یک زندگی سالم و شاد

حوزه های کارکردی کلینیک مشاوره و ازدواج، سلامت خانواده و کودک

طراحی و تعیین مسیر زندگی

مهارت های زندگی

کودکان و نوجوانان

ازدواج

طلاق

تربیت جنسی و سکس تراپی