سندرم پیش از قاعدگی


🔺️تا حالا شده قبل از اینکه پریود بشید (یعنی یک هفته تا ده روز قبل از پریودی) علائمی مثل سردرد،نفخ،کمردرد، تورم سینه ها ،اسهال،یبوست و….یاپرخاشگر و زود رنج بشید و بخواید با همه دعوا کنید یا اینکه بی هیچ دلیلی گریه کنید و غمگین باشید و یا حتی تمایل شدید به خوردن بخصوص شیرینی جات و شکلات داشته باشید….!!؟!؟!

🔺️لازمه بدونید که داشتن این علائم قبل از پریودی با عنوان سندرم پیش از قاعدگی شناخته شده…. ولی متاسفانه در جامعه ما همیشه صحبت کردن در مورد پریودی و علائمش و… به شکل یک تابو بوده و حتی دختران ما در این زمینه آموزش های لازم رو ندیدند و همیشه مثل یک اتفاق غیرطبیعی و منزجرکننده باهاش برخورد کردن و همش مجبور به مخفی کردن و صحبت نکردن در این مورد و حتی ناپاک دونستن زنها میدونستن آنقدر که حق ورود به اماکن مذهبی و….هم نداشتند تا جاییکه حتی خود دخترها هم این دوران رو بعنوان یک دوران خیلی بد و تلخ باور کردن و این عدم اگاهی از مادران به دختران و از….انتقال پیدا کرد.

🔺️اما دلیل این علائم چیه ؟؟؟ وقتی قبل از پریودی علائم هایی که در بالا گفته شد رو دارید نگران نباشید این نوسانات خلقی و روحی و جسمی بدلیل تغییرات هورمونی در بدنتون داره اتفاق میوفته و یکی از نشانه های سلامت هورمونی و جنسی در خانمهاست و اون رو با بیماری اشتباه نگیرید…..

🔺️البته طرف حرفم با آقایون گرامی هم هست چون عدم شناخت این علائم باعث بوجود آمدن سوءتفاهم‌های روابط زوجین و حتی بدتر طی شدن این دوره برای خانمها خواهد بود و مهم تر از اون همراه بودن آقایون در این دوران برای خانمها به میزان زیادی این علائم رو کاهش میده و باعث میشه که با تنش کمتری این دور ه رو به اتمام برسونند…پس خانم های عزیز خجالت رو بذارید و در موردش حرف بزنید.
‌‌
🔺️کارهایی که می تونه به راحت تر طی شدن این دوران کمک کنه :اولین ومهمترین گام، اگاهی داشتن از این علائم وشناختن مسائل مربوط به هویت جنسی خودمونه و دوم اینکه اقداماتی مثل ورزش کردن(یوگا و….) ، عدم تصمیم گیری های منطقی و مهم تو این دوران…داشتن رژیم غذایی سالم(ویتامین و مواد معدنی بخصوص منزیم، منگنز و ویتامینE و همچنین ویتامینD)…مصرف
نکردن کافئین،سیگار،الکل…خواب کافی…گوش دادن موسیقی…پیاده روی کردن و… میتونه به تنش کمتر و آرامش بیشتر در این دوره کمک کنه.
www.makhdoumigroup.com

اینستاگرام:
psymakhdoomi

دسته بندی ها

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره مخدومی می باشد.